انعطاف در دستور پخت بیسکویت

اگه تمام دستورهای بیسکویت و شیرینی میتونستند مثل دستور این بیسکویت اینقدر انعطاف پذیر باشند، شیرینی پزی خیلی آسون میشد.
این دستور بسیار ساده و آسان، با تنوع طعمهای مختلف هست و حتی شمایی که تا به الان شیرینی یا بیسکویتی درست نکردید؛ میتونید همه را به راحتی درست کنید. کلا یه ربع بیشتر وقتتون رو نمیگیره و نیاز به قالب خاص و زمان استراحت نداره و به نظر من که اینقدر تا به امروز انواع بیسکویتها را پختم و امتحان کردم غیر از راحت بودنش یکی از خوشمزه ترین بیسکویتها بود که خوردم.


این بیسکویتها مثل بقیه بیسکویتها بافت سفتی ندارند یه جورایی آدم یاده کلوچه های شمال میوفته ؛ چون دور بیسکویت کرانچی و سفت هست ولی وسط نرمی داره و گزینه مناسبی برای هدیه دادن هست چون میتونید با یک دستور ۵ مدل بیسکویت با طعمهای مختلف درست کنید و مهمتر از همه اینکه در ظرف دربسته به مدت ۲ هفته میتونید نگهداری کنید.

بیسکویت ساده وانیلی

مواد لازم :
کره نرم ۱۲۵ گرم
شکر دانه ریز ۱۱۰ گرم یا ۱/۲ پیمانه
وانیل مایع ۱ ق چ
شیر ۶۰ میلی لیتر یا ۱/۴ پیمانه
آرد سفید ۱۵۰ گرم یا ۱ پیمانه
آرد سلف ریزینگ ۱۱۰ گرم یا ۳/۴ پیمانه

فر را با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید.
کف دو عدد سینی فر کاغذ مخصوص شیرینی پزی بندازید.
با همزن الکتریکی کره که قبلا در دمای محیط بوده و نرم شده به همراه شکر بزنید به مدت ۲-۳ دقیقه تا مخلوط رنگ روشن کرمی پیدا کنه و بعد وانیل را اضافه کنید و بعد شیر را و هم بزنید تا مواد مخلوط بشه.
آرد ساده و آرد سلف ریزینگ را با هم الک کنید و به مخلوط کره اضافه کنید و با سرعت کم همزن مواد را مخلوط کنید.
مواد که مخلوط میشه اولش شاید بنظر برسه نیاز به آرد اضافی داره ولی وقتی با لیسک یا قاشق مواد مخلوط شده را یکجا جمع کنید میبینید که یه خمیرخوبی درست شده.
به اندازه یک قاشق غذاخوری از مخلوط درست شده را بردارید و در دست گرد کنید و به فاصله ۵ سانتیمتر از هم کف سینی فر بچینید. برای اینکه تمام بیسکویتها یک اندازه در بیاد میتونید از پیمانه های پلاستیکی مخصوص اندازه گیری کمک بگیرید و هر بار به اندازه یکسان از مخلوط را بردارید.
با انگشت روی خمیر گردشده فشار بدید و بعد با چنگال طرح ضربدری روی بیسکویت بزنید.
بیسکویتها را به مدت ۱۵ تا ۱۸ دقیقه تا زمانیکه طلایی رنگ بشه بپزید. و بعد از پخت به مدت ۳ دقیقه بذارید داخل سینی بمونه و بعد روی رک سیمی منتقل کنید تا خنک بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *