تصمیمی اقتصادی و مهم در صنعت چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی یک تصمیم بزرگ است زیرا از نظر مالی و  اقتصادی خیلی مهم است که در زندگی و در فضای باز خود کدام گزینه را انتخاب کنید. بیش از هر چیزی باید به دنبال بهترین ها برویم از جمله مواردی که چمن مصنوعی دارد: سازگاری با محیط زیست، مقرون به صرفه بودن و تعمیر و نگهداری پایین در دراز مدت


چمن مصنوعی یک سطح از الیاف مصنوعی ساخته شده مانند چمن طبیعی است. اغلب در عرصه های ورزشی از چمن مصنوعی برای  بازی استفاده می شود اما در حال حاضر برای چمن های مسکونی و کاربردهای تجاری هم استفاده می شود. دلیل اصلی استفاده از چمن مصنوعی از جمله  در زمین های ورزشی و جاهای دیگر عدم نیاز به آبیاری و یا پیرایش آن است.

مزایای چمن مصنوعی  به 3 گروه مجزا تقسیم می شود:
1. شیوه زندگی و سهولت استفاده: بدون شک همه ی ما در زندگی پر مشغله مان زمان با ارزش است  چمن زنی یک باغ طبیعی می تواند 2 تا 3 ساعت از هفته  ما را به خود  اختصاص دهد. در حالی که چمن مصنوعی نیاز به نگهداری بسیار کمی  دارد و زمان زیادی را برای ما ذخیره می کند. همچنین می توان آن را در هر نقطه، بدون توجه به خورشید، سایه و یا خاک نصب کرد. چمن مصنوعی در یک محیط تا حدود 15 سال نیاز به تعویض ندارد و کنه ، زنبورها و دیگر حشرات را جذب نمی کند.

2. مسائل زیست محیطی: آب و هوا که گرم تر می شود باعث بروز کم شدن ذخایر آبی ما می شود و ما مجبور به محدود کردن مصرف آب و صرفه جویی در آب می شویم. محدودیت های در زمان آبیاری چمن طبیعی مثل بدی و مستهلک بودن لوله های آبیاری که باعث هدر رفتن آب می شود، اما چمن مصنوعی نیازی به آبیاری ندارد. از مزایای دیگر چمن مصنوعی  این است که به حفظ و نگهداری  محیط زیست کمک می کند  و همچنین کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف آب و عدم  انتشار کربن از بنزین ماشین چمن زنی دارد.
3. عدم استفاده از کود ومواد شیمیایی مضر برای محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *